WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 07-08 grudnia 2022 r., uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, dofinansowanej przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”.

Dzień I

Wyruszyliśmy o godzinie 6:00 w środę wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Podróżowaliśmy autokarem około 5 godzin.
Pierwszym punktem programu było wejście do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleontologii PAN, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele gatunków os, chrząszczy, gadów, ssaków, szkieletów dinozaurów, oraz dowiedzieć się wielu informacji na temat praprzodków ludzi.
W Centrum Nauki Kopernik mieliśmy okazję zobaczyć różnego rodzaju eksponaty, przeprowadzić eksperymenty, doświadczenia. Były to żywe lekcje z dziedziny biologii, fizyki, robotyki, mechaniki i techniki. Drugą częścią naszej wycieczki po Centrum Nauki Kopernik była wizyta w Planetarium. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o kosmosie, gwiazdach i konstelacjach gwiazd. Później obejrzeliśmy film pod tytułem ,, Klimat-gorący ”. Wyświetlony obraz dosłownie otaczał wszystkich oglądających . Było to niesamowite uczucie.
Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie Muzeum Neonów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z historii neonów jak i czasów, w których były produkowane. Neony za czasów świetności zdobiły przeróżne zakątki Warszawy.
Program pierwszego dnia wycieczki zakończyliśmy wyjazdem do hostelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja. Po intensywnie spędzonym dniu, pełnym wrażeń, mieliśmy czas wolny aby odpocząć.

Dzień II

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od śniadania, po którym wyruszyliśmy z przewodnikiem do Łazienek Królewskich. Podczas wędrówek alejkami, podziwialiśmy zespół pałacowo-ogrodowy.
Następnie udaliśmy się na spacer po warszawskiej Starówce, gdzie zobaczyliśmy: Warszawską Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego, Kolumnę Zygmunta Wazy.
Dotarliśmy również do Zamku Królewskiego. Zwiedziliśmy komnaty, odwiedziliśmy salę senatorską, w której uchwalono Konstytucję 3 maja w 1792 r. a z wykorzystaniem audioprzewodników podziwialiśmy wiele dzieł sztuki.
Niezapomnianym przeżyciem był niewątpliwie wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać z wysokości 114 m panoramę Warszawy.
Kolejnym punktem naszego programu wycieczki były pozostałości z getta warszawskiego- małego fragmentu ceglanego muru. Przewodnik przybliżył nam historię Żydów w Polsce.
Całość tego dnia dopełnił seans filmowy Extrame wyświetlony w technologii 4D pt. ,,Dziwny Świat” w Cinema City Arkadia oraz pobyt w restauracji McDonald’s.

Warszawę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji.
Około godziny 23:00 zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi dotarliśmy do Gniewu.
Galeria zdjęć – kliknij
Opiekunowie: Ż. Boratyn, M. Bobek, K. Hejnowska