Wieczornica – Solidarni z Ukrainą

24 lutego – ten dzień zostanie na zawsze już w pamięci nie tylko naszych wschodnich sąsiadów – mieszkańców Ukrainy, ale całego świata. Ludzie jednoczą się i wspierają potrzebujących, nasza szkoła w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić tych , którzy odeszli, tych, którzy walczą i tych, którzy są z dala od swoich domów i rodzin. W czwartek – 10 marca 2022 r. odbyła się wieczornica, podczas której przybyli goście mogli w wyjątkowej scenerii i miłej atmosferze, przy pysznej kawie i wielu słodkościach, wysłuchać  programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli. Całkowity dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom z Ukrainy, których dzieci będą uczyły się w naszej szkole. Z pewnością ten wieczór pozostanie na długo w sercach i umysłach wykonawców i gości.

Szczególnie ważny był on dla Marty Miklasiewicz i jej bliskich, albowiem została otwarta I wystawa jej prac. Uczennica klasy 8 c narysowała portrety grona pedagogicznego, nauczycieli emerytów, władz miasta oraz księdza proboszcza, Zbigniewa Rutkowskiego. Życzymy dalszych sukcesów.

Szczególne podziękowanie składamy Radzie Rodziców, Zespołowi Szkół Podstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie oraz Hotelowi na Wzgórzu za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.

Zobacz zdjęcia

Dorota Narloch, Ewa Kłos