W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH

   Klasy trzecie zaczęły od października jeździć na basen. Mali pływacy, poza świetną zabawą w wodzie, uczą się i doskonalą różne techniki pływackie. Pływanie wspomaga rozwój psychiczny i fizyczny dziecka, stymuluje zmysły. Zajęcia w wodzie mają działanie relaksujące i rozluźniające, przez co doskonale wpływają na rozwijający się układ nerwowy. Woda obniża pobudliwość układu nerwowego i sprawia, że dzieci są bardziej spokojne. Oprócz tego nasze wyjazdy na basen realizują też inne cele: kształtowanie nawyków prozdrowotnych i propagowanie zdrowego trybu życia, profilaktykę skrzywień kręgosłupa, ćwiczenie odwagi, systematyczności i samodzielności, wpajanie właściwych nawyków higienicznych i integrację zespołów klasowych.

            Dzieci uczą się pływać pod okiem instruktorów na pływalni przy ulicy Słowackiego w Kwidzynie. Wyjazdy odbywają się w czwartki. Klasy jeżdżą na basen naprzemiennie.

 Wychowawcy klas III i nauczyciele wychowania fizycznego