W skrzydłach matczynych ramion

16.05.2023 odbyła się piękna wieczornica z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uroczysty wieczór przygotowały panie nauczycielki z dwóch szkół: Katarzyna Hejnowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Gniewie oraz Beta Gabrychowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie. Uroczystość mogła się odbyć dzięki współpracy dyrektorów obu szkół: Wioletty Połomskiej dyrektor ZSP oraz Mirosława Narlocha dyrektora SP 1 Gniew.Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Współpraca obu szkół zaowocowała pięknym koncertem w wykonaniu utalentowanych uczniów i równie utalentowanych rodziców. Młodzi artyści zaprezentowali najlepsze polskie i  światowe przeboje muzyczne, których myślą przewodnią była rola mamy, dobre życie i poukładane relacje w rodzinie. Cały spektakl okraszony był słowem poetyckim wygłoszonym przez reprezentantów Samorządu Uczniowskiego ZSP Gniew: Michała Wałdowskiego, Aleksandrę Korynt, Zofię Rutkowską. Niespodzianką był również występy ojców grających na instrumentach i towarzyszących w występie swoim dzieciom, mam, śpiewających wraz z córkami oraz gra na saksofonie Kacpra Narlocha przy akompaniamencie Wojciecha Górskiego nauczyciela i muzyka z Kapeli kociewskiej Burczybas.

Miłym akcentem były zaprezentowane zdjęcia dzieci ze swoimi mamami oraz rodzicami, które zostały wcześniej nadesłane do organizatorek. Podczas występu mogliśmy podziwiać również portrety kobiet, które wypłynęły spod ołówka Marty Miklasiewicz.

To wzruszające spotkanie, trwające aż dwie godziny, pokazuje jak ogromną rolę odgrywa mama, jaką niebagatelną rolę odgrywają rodzice, w życiu każdego człowieka.

Poznawane normy, wartości, budowanie relacji, kształtowanie się osobowości dziecka, umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie, kształtowanie właściwych postaw i nawyków zaczyna się w rodzinie, która jest podstawą i startem w dorosłe życie. Na miłość matki nie trzeba zasłużyć, wystarczy być jej dzieckiem, jej miłość jest tak wielka, która nadaje sens życiu. Wsparcie ojca i wskazywanie drogowskazów życiowych oraz wspieranie u dziecka poczucia własnej wartości pomaga w ukształtowaniu wartościowego młodego człowieka.
Zatem miłość i szacunek zwycięża  wszystko i buduje pozytywne relacje.

Lista uczestników koncertu:

1.Aleksandra Brzycka
2.Olga Szymkowska
3.Julia Koseda
4.Maria Hejnowska
5.Maria Draheim
6.Michał Wałdowski
7.Mikołaj Skowyra
8.Kacper Narloch
9.Zofia Rutkowska
10.Aleksandra Korynt
11.Rozalia Bałdowska z tatą Sławomirem Bałdowskim
12.Lena Bałdowska z tatą Krzysztofem Bałdowskim
13.Sara Laśkiewicz
14.Maja Jasińska
15.Marta Piekarska z mamą Joanną Piekarską
16.Janina Saniecka z mamą Agatą Saniecką
17.Karolina Zabrocka
18.Klaudia Gajowiak
19. Antonina Brzezińska
20. Szymon Bafia
21. P. Katarzyna Mioduszewska –Firyn

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wieczornicy.

Galeria zdjęć – kliknij