V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa z udziałem uczniów SP 1 w Gniewie

     To już trzecia z kolei konferencja naukowa, do której komisja składająca się z pracowników Politechniki Gdańskiej, Akademii Medycznej w Gdańsku i PWB również w Gdańsku – głównego organizatora V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, zakwalifikowała abstrakty uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Już w maju postanowili  oni zgłębiać wiedzę na temat niewidzialnego, a jednocześnie mającego ogromny wpływ na życie człowieka, roślin, zwierząt – świat wirusów i bakterii. Przesłali zgłoszenie do udziału w  V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która  odbędzie się w bieżącym roku szkolnym pod hasłem Niewidzialny świat wirusów i bakterii. Wybrana tematyka zainteresowała komisję i tym sposobem  20 listopada 2021r. – dwie uczennice zreferują swoje abstrakty: Julia Janicka „Szczepionka – to nasz wróg czy przyjaciel?” i Marta Krzyżanowska – jeszcze 3 miesiące temu uczennica SP1, obecnie uczęszcza do LO w Tczewie. Marta w swoim referacie naukowym wyjaśni zagadnienie – „Antybiotyk: przyjaciel czy wróg człowieka?”.  Moje GRATULACJE!!!

Mirosława Fandrejewska