Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Króla – Jana III Sobieskiego w Gniewie

2 września próg Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przekroczyło 432 uczniów.  Za nami dwa miesiące wspaniałych i beztroskich wakacji. Nadszedł czas, w którym musieli  pożegnać plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół.

Wypoczęci i radośni uczniowie wzięli udział we mszy świętej,  spotkali się ze swoimi wychowawcami oraz zgłosili gotowość do rozpoczęcia nowego etapu edukacyjnego.Dyrektor Szkoły – Pan Mirosław Narloch w czasie przemówienia ogłosił oficjalne otwarcie  roku szkolnego 2019/2020, natomiast Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew –  Pani Joanna Kamińska odczytała list autorstwa Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Pana Macieja Czarneckiego, skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców, zachęcający do nowych wyzwań i twórczego działania.

W tym wyjątkowym dniu w sposób szczególny powitano tych najmłodszych – pierwszoklasistów, którzy 2 września 2019 r. rozpoczęli swoją wielką przygodę w Szkole Króla Jana III Sobieskiego. Odświętnie ubrani przybyli na uroczystość ze swoimi rodzicami. Starsi koledzy i koleżanki powitali ich gromkimi brawami, natomiast w następnych dniach otoczą szczególną opieką.

Mirosława Fandrejewska