Uczniowski eksperyment w pracy zdalnej – PRAWDA a może MIT?

Chemia i biologia na odległość? Czy jest to możliwe? Okazuje się , że wykonalne i to z jakim sukcesem! Chętni uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie, po lekcjach online z chemii,które odbywają się na platformie Microsoft Teams,  postanowili bezpiecznie poeksperymentować we własnych domowych laboratoriach. Zajęcia wyjaśniających budowę, właściwości oraz  zastosowanie kwasów tłuszczowych, poparte blokiem doświadczalnym – stały się inspiracją do wykonania przez nich doświadczenia. Uczniowie realizując nauczanie zdalne, w zaciszu swoich mieszkań pracowali nad wytworzeniem mydła. Czy okazało się to możliwe? Proszę ocenić. Odpowiedź w załącznikach!

Film z doświadczenia
Opis doświadczenia
Prezentacja

Mirosława Fandrejewska – Gratuluję swoim uczniom!