Uczniowie, rower i przepisy

Moda na jazdę rowerem zdobywa coraz większą popularność. Także wśród dzieci, dla których karta rowerowa jest niezbędna, jeśli chcą uczestniczyć w ruchu na drogach publicznych. Zgodnie bowiem z prawem, osoba która ukończyła 10 lat, a nie ma ukończonych jeszcze lat 18, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.

Uczniowie klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie postanowili zdobyć ten jakże bardzo ważny dokument, pozwalający na  bezpieczną jazdę. Po zaliczonym  kursie z teorii, przystąpili 13 czerwca do egzaminu praktycznego. Znajomość przepisów, znaków drogowych – pozwoliły im na bezbłędne pokonanie drogi. Już niebawem zostaną im wydane zasłużone karty rowerowe.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska