Uczniowie „GNIEWSKIEJ JEDYNKI” ratują naszą planetę!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie postanowili kolejny raz przystąpić do projektu, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Politechniką Gdańską i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku. W III Naukowej Konferencji Uczniowskiej – 8 laureatów  z JEDYNKI – analizowało i referowało zagadnienia związane z funkcjonowaniem mózgu. Swoją gotowość przystąpienia do IV Pomorskiej  Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” w bieżącej edycji, zgłosiło 6 uczniów. Klaudię Mirotę, Anię Derlatkę, Adriannę Urbaniak, Martę Krzyżanowską, Kacpra Narlocha i Alicję Ziołkowską – zainspirował temat tegorocznej konferencji: „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. Młodzi naukowcy w swoich abstraktach i posterach skupiają przede wszystkim uwagę na działaniach, które z pewnością przyczynią się do zachowania Ziemi dla przyszłych pokoleń. Organizatorki projektu cieszą  się z faktu, że pomimo nauczania zdalnego – istnieje możliwość organizowania spotkań projektowych online i wymiany poglądów między w uczniami GNIEWSKIEJ JEDYNKI, którym  nie jest  obojętna przyszłość naszej planety. 

Mirosława Fandrejewska
Beata Koszowska