SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego i starannego ręcznego pisania. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Kaligrafia ma na celu doskonalenie pisma ręcznego, a przy okazji kształtowanie charakteru i cierpliwości, co nie jest łatwe w dobie komputeryzacji. Jak dowodzą badania – uczniowie piszący ręcznie mają bogatsze słownictwo i są bardziej kreatywni. Ze zrobionych odręcznie notatek pamiętamy więcej, aktywność mózgu wzrasta. Ładne pisanie, to nie tylko starannie prowadzony zeszyt, napisane wypracowanie –  to satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.
   By młody człowiek nabywał te umiejętności, zorganizowany został w naszej szkole konkurs kaligraficzny dla uczniów klas młodszych. W tym roku odbył się on 20 maja. Zadanie uczestników konkursu polegało na starannym, bezbłędnym przepisaniu wiersza Juliana Tuwima: „Abecadło” lub fragmentu utworu „Ptasie radio”. Podczas oceny uwzględniono m.in.: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Po analizie prac jury w składzie: Mirosława Fandrejewska, Ewa Kłos i Dorota Narloch wybrało najlepszych.

Laureatami konkursu kaligraficznego w roku szkolnym 2020/2021 zostali:

Klasy I:  Sara Laśkiewicz ( I a),
Klasy II: Marta Sierońska ( II b),
Klasy III: Zuzanna Romanowska ( III b ).

Dziękujemy uczniom za udział w zmaganiach, zwycięzcom gratulujemy!

            Ewa Kłos