Światowy Dzień Ziemi 2021roku pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”

Data w kalendarzu – 22 kwietnia z pewnością wielu  mieszkańcom naszej planety kojarzy się z obchodami Światowego Dnia Ziemi. W 1990 roku ustalono, że święto to będzie  miało  zasięg globalny. Do dziś obchody tego wydarzenia są bardzo dobrą okazją do promowania proekologicznych postaw w społeczeństwie  oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Organizatorzy Światowego Dnia Ziemi chcą uświadomić – zarówno  politykom jak i wszystkim obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.
Na obchody tego wydarzenia składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Corocznie do obchodów związanych z 22 kwietnia, zostają włączeni również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.
W myśl hasła, które przyświeca tegorocznemu wydarzeniu „Przywróć naszą Ziemię” i sytuacji pandemicznej, uczniowie klas IV – VI przenieśli swoje działania do świata wirtualnego. Przygotowanie – „Przeglądu mody ekologicznej”,  zaangażowało wielu z nich do twórczej inwencji o zakresie ekologicznym. Mając takich uczniów i widząc ich postawę proekologiczną, możemy być spokojni o fakt, że:

NASZA PLANETA ZOSTANIE ZACHOWANA DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ!!!!

Prezentacjakliknij

https://www.youtube.com/watch?v=cZ-nwKdwPc4

Organizatorzy:
Mirosława Fandrejewska
Joanna Brzeskowska