SPOTKANIE Z TEATREM

W poniedziałek 25 lutego 2019 roku odbyło się pierwsze po feriach spotkanie kółka teatralnego, działającego przy SP Nr 1 w Gniewie. Na naszych małych aktorów czekała miła niespodzianka, ale zacznijmy od początku……

Dzięki projektowi  –  SPOTKANIE Z TEATREM , który opracowały opiekunki Kółka Teatralnego, panie Maria Dziki i Mariola Górska otrzymaliśmy dofinansowanie na sfinalizowanie tego przedsięwzięcia kulturalnego w ramach realizacji zadania publicznego Upowszechniania Kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew.

Część otrzymanych funduszy została przeznaczona na zakup materiałów potrzebnych do przygotowania nowego przedstawienia pt. „Calineczka”, które chcemy pokazać szerszej publiczności naszej gminy oraz na wyposażenie członków kółka teatralnego. Nasi aktorzy otrzymali min. plastikowe teczki, w których mogą nosić swoje role, notesy, długopisy oraz podkładki z zatrzaskiem. O wielkiej radości z otrzymanych prezentów niech świadczą uśmiechy naszych dzieci. Do próby przedstawienia, członkowie kółka teatralnego przystąpili z jeszcze większym zapałem niż zwykle.

O postępach w przygotowaniu przedstawienia, które chcemy wystawić na Międzynarodowy Dzień Teatru, będziemy informować na bieżąco.

Maria Dziki
Mariola Górska