„SP 1 dla Afryki zbiera grosiki”

Pod takim hasłem w dniach 25.11.-6.12.2019r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniężna dla naszych kolegów z Kenii. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy im zrealizować marzenie – stworzenie sali komputerowej z dostępem do Internetu. Jest im to bardzo potrzebne, aby móc otworzyć się na świat. Tymczasem ostatnia lekcja online w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz-Pomagasz miała miejsce w kenijskim Parku Narodowym, gdzie nasi czarnoskórzy koledzy próbowali nam pokazać bawoły i – jak się później okazało – pawiany. Z kolei my opowiedzieliśmy im o zwierzętach w Polsce, a w klasie gościliśmy nawet chomika i pieska! Na zakończenie lekcji posłuchaliśmy piosenki w wykonaniu naszych znajomych i sami odśpiewaliśmy specjalnie dla nich polskie „Sto lat”. Dziękujemy fundacji GoodNetwork za możliwość odkrywania Afryki „na żywo”.

Anna Dworakowska-Gloc wraz z kl. Vc

Galeria zdjęć – kliknij