„Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”

Sowa

”Sowa, to takie dziwna ptaszysko,
Jak fama głosi, sowa wie wszystko.

Zna się na liczbach i geografii
I rozpoznawać gwiazdy potrafi.

Pamięta daty i zdarzenia,
Zna na roślinach i stworzeniach.

Wie, jaka chmura deszcz przyniesie,
Gdzie, jakie zwierzę mieszka w lesie.

Co trzeba zażyć na bóle brzucha,
Co zrobić z dzieckiem, które nie słucha.

I zna przeróżnych bajek tysiące,
Chętnie je czyta dzieciom na łące.

I nikt nie widział by się nudziła,
Bo wciąż nauką zajęta była.

Po wielu latach tyle wiedziała,
Że się symbolem mądrości stała.

Tak, sowa to bardzo dziwny ptak,
Lecz szanowana jest i to jak!”

„Pasja działa na tajemnicze sposoby. Jednego dnia zajmujesz się codziennością, a następnego odkrywasz, że nie możesz oprzeć się sąsiadującym z tobą ptakom i jeździsz za nimi coraz dalej, i dalej, aż orientujesz się, że na tym jeżdżeniu minął Ci rok.”
Z wielką pasją i przeogromnym zamiłowaniem do ptaków, a zwłaszcza do sów, opowiadał uczniom klas IVa i IVb  p. Karol Niemiec- członek Stowarzyszenia Ochrony Sów. Podczas warsztatów „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o życiu i ochronie tych ptaków.

            Dziękujemy panu Karolowi za poszerzenie naszych przyrodniczych horyzontów i przemile spędzony czas.

Galeria zdjęć – kliknij

A. Dłużewska