„Sobieskiego ta drużyna, w nowej szkole żyć zaczyna”

30 września 2021 społeczność naszej szkoły obchodziła wielkie święto. Uczniowie, wraz z wszystkimi pracownikami dokonali uroczystego, symbolicznego otwarcia nowej części szkoły.
Dzień był bardzo radosny, specjalnie na tę okazję wyszło nawet słoneczko zza chmurki. Zebraliśmy się na boisku przed wejściem do nowej szkoły. Pan Dyrektor wraz z gospodarzami klas uroczyście przecięli wstęgę. Towarzyszyły nam werble, konfetti, wspólna radość i hasło „Sobieskiego ta drużyna, w nowej szkole żyć zaczyna”.
Po uroczystym, wesołym otwarciu udaliśmy się na krótki apel. Przypomnieliśmy sobie historię naszej „starej” szkoły, odśpiewaliśmy szkolny hymn aby i nowa część go poznała. Zaśpiewaliśmy wspólnie „sto lat”, obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy występu naszego wspaniałego chóru, i udaliśmy się do naszych klas. W klasach już z wychowawcami, wybieraliśmy króla i królową, rozwiązywaliśmy quiz, tworzyliśmy kartki dla Króla Jana III Sobieskiego. Było wesoło i radośnie, jak przystało na tak wielkie święto.
O nasze puste brzuszki zadbali rodzice, którzy upiekli nam serniki. Wybraliśmy sernik, bo to nasz wielki patron sprowadził to ciasto do Polski, więc nie mogło go zabraknąć tego dnia. Wielką niespodzianką była pizza i cukierki, które zakupiono dzięki finansowemu wsparciu naszych przyjaciół.

Dzień był pełen emocji, niespodzianek i ogromnej radości. Jako społeczność szkolna dziękujemy WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO, ŻE MOGLIŚMY TAK HUCZNIE ŚWIĘTOWAĆ.

DZIĘKUJEMY!!!!