Ślubowanie. Pasowanie

„Ślubuję uroczyście:

Być dobrym i uczciwym.

Strzec honoru i dobrego imienia naszej Szkoły.

Uczyć się tego co piękne i mądre.

Kochać i czcić ojczyznę.”

Te ważne słowa padły w naszej Szkole 27 stycznia 2021r. Wreszcie nadszedł ten ważny moment, kiedy Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte  do grona naszej szkolnej Rodziny. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego wstąpiło 33 dzieci.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali z utęsknieniem było ślubowanie oraz pasowanie wielką szablą przez Dyrektora Mirosława Narlocha. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, a także upominków od Rodziców.

Nasi dzielni Pierwszoklasiści odwdzięczyli się występem artystycznym, który dodatkowo uatrakcyjnił szkolną uroczystość.

Tegoroczne Pasowanie Pierwszoklasistów zapisało się na kartach kroniki szkolnej jako pierwsze i mamy nadzieję – jedyne – pasowanie w dobie pandemii, ale mimo trudnych, niecodziennych okoliczności mogliśmy być razem i tego życzymy nam wszystkim na kolejne lata.

Wychowawcy klas
Justyna Bałdyga