SIŁOWNIA POD CHMURKĄ

Uczniowie Sobieskiego mają od tygodnia swoją siłownię zewnętrzną. Przed budynkiem szkoły (między boiskiem sportowym a nowym skrzydłem) zostały zamontowane urządzenia, które od tego momentu cieszą się niezwykłą popularnością wśród naszych wychowanków. Do ich dyspozycji jest pięć stanowisk do ćwiczeń. Urządzenia są tak dobrane, że umożliwiają rozwijanie praktycznie wszystkich partii mięśni: nóg, pośladków, ramion, brzucha. Dodatkowo miejsce to łączy aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu.

            Obecność siłowni plenerowej na terenie szkoły zwiększa też ofertę na zajęciach wychowania fizycznego oraz uatrakcyjnia możliwość spędzania wolnego. Na pewno będzie służyć nie tylko uczniom gniewskiej jedynki, ale również starszym i młodszym mieszkańcom naszego miasta.

E. Kłos