„Razem na Dzień Dziecka – Fabryka Uśmiechu”

 „Razem na Dzień Dziecka – Fabryka Uśmiechu”

Motto, które zarówno w zapisie jak i w czynie przyświecało w bieżącym roku obchodom Dnia Dziecka.

Poranek 1 czerwca 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, na długo zapisze się w pamięci wielu osób. W budynku, w którym od zawsze, w tym dniu – święta wszystkich dzieci, rozbrzmiewał gwar, tym razem panował niecodzienny spokój. Nieliczni uczniowie zostali zaszczyceni obecnością wielu zacnych gości. Organizatorem i pomysłodawcą tej szczególnej oprawy, okazali się Radni Gminy Gniew – „LUDZIE O WIELKIM SERCU”. Ufundowali przy współudziale przedsiębiorców,  bon o wartości 10.000 zł na potrzeby dzieci w całej gminie. Z ich inicjatywy na spotkanie został również zaproszony Pan Marcin Adamiak – reprezentujący Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z jego ust popłynęły gorące życzenia skierowane w tym dniu – oczywiście do dzieci. Ofiarowane przez niego pakiety edukacyjne z pewnością  znajdą swojego odbiorcę – ucznia.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew – Pan Maciej Czarnecki przekazał także dzieciom upominki  w postaci  pakietów malarskich, jak również 13 laptopów do pracy zdalnej. Pochodzą one z programu Zdalna Szkoła, polegającego na wsparciu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Po raz drugi  Urząd Miasta i Gminy w Gniewie zakupił w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”.  Sprzęt  usprawni  naukę uczniom Gniewskiej Jedynki na platformie edukacyjnej  Microsoft Teams.

Takie podejście dorosłych, świadczy o fakcie, jak ważne są dla nas DZIECI!!!