Przygody małego laboranta

Kolejna „Sobota u Jana” w SP 1 zakończyła się ogromnym powiedzeniem. Zaproszenie tym zostało razem zostało skierowane do dzieci z „0” i uczniów klas pierwszych. O godzinie 9.00 15 kwietnia 2023 roku pojawiło się 12 śmiałków, chcących odkrywać tajemnice substancji chemicznych używanych w kuchni. Wspólne zajęcia w pracowni chemicznej i przy pieczeniu babeczek z użyciem: drożdży, sody oczyszczonej, octu, proszku do pieczenia oraz innych, pozwoliły przez 1,5 godziny poobcować naszym milusińskim z chemią.

Z upieczoną muffinką, przepisem, dyplomem laboranta oraz zadowoleniem wypisanym na twarzy nasi mali goście zostali odebrani przez rodziców. Dziękujemy za skorzystanie z zaproszenia.

Galeria zdjęćkliknij

Organizatorzy:
Mirosława Fandrejewska
Żaneta Boratyn
Beata Kaffka
Jacek Bieniek