Projekt wymarzonego i ekologicznego domu

Dom ekologiczny, często zwany eco-domem, to nie tylko dom posiadający nowoczesne instalacje, takie jak pompa ciepła, rekuperację, czy panele słoneczne. To dom wybudowany w zgodzie z naturą, gdzie do jego budowy wykorzystuje się naturalne i dostępne w danym regionie materiały i surowce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie ochoczo przystąpili do konkursu pt. „Zaprojektuj swój wymarzony i ekologiczny dom”. Został on ogłoszony przez Zakład Produkcji Kruszyw. Młodzi projektanci w swoich pracach, wykonanych dowolną techniką, promowali nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Ich pomysłowość, kreatywność i oryginalność rozwiązań, zasługuje na słowa uznania. Nowoczesne technologie i pomysły na czyste środowisko w swoich pracach przedstawiali zarówno uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych oraz siódmych i ósmych. Pomimo młodego wieku, czują się odpowiedzialni za stan środowiska. To ogromna zaleta, która pozwoli zachować przyrodę dla następnych pokoleń.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska