Próchnicy mówimy NIE!!!!

Przed budynkiem Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie dwukrotnie stanął DENTOBUS – tzw. „mobilne centrum opieki stomatologicznej”. Badania wskazują, że ok. 90% dzieci w Polsce ma walczy z próchnicą. Wiadomo, iż próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa także na stan całego organizmu. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci. Nowocześnie wyposażony samochód 21 marca i 4 kwietnia miał służyć  Małym Pacjentom w nieodpłatnym  przeglądzie uzębienia.

Po decyzji rodziców profilaktycznym przeglądem zostało objętych ok. 70 % uczniów gniewskiej jedynki – czyli blisko 300 uczniów. Każdy z nich niebawem otrzyma zwrotną informację o stanie swojego uzębienia

Mobilny gabinet stomatologiczny to doskonałe rozwiązanie na dotarcie do najbardziej odległych zakątków. Cieszymy się, że znaleźliśmy się na trasie DENTOBUSA i  również nasi uczniowie zostali objęci tym jakże ważnym projektem.

M. Fandrejewska

Galeria zdjęć – kliknij