POWITANIE WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny za nami. Słoneczna pogoda dopisała, rozpromieniły się też nasze buzie. Uczniowie od rana zaglądali do wiosennego sklepiku, który serwował cytrynową lemoniadę i popcorn. Zamiast przerwy śniadaniowej integracja – wspólny taniec chocolate choco choco. Dzieci uwalniały energię, a i nauczyciele przyłączyli się do zabawy. A co z lekcjami? Raczej na wesoło lub na świeżym powietrzu. Na boisku pojawiły się hulajnogi, skakanki, piłki i sznury. W wielu klasach to uczniowie byli dziś nauczycielami. Przekonali się, że praca belfra wymaga zaangażowania i sporych pokładów cierpliwości.
A teraz czas na ogłoszenie wyników Szkolnych Rekordów Guinnessa.
Zwyciężczynią w kategorii najdłuższe włosy w szkole okazała się Marcelina Czapska (88 cm).
Wśród chłopaków najdłuższymi włosami może pochwalić się Olek Grabowski (29 cm). Dziewczyna z najdłuższą grzywką to Maja Romanowska (31 cm). Samorząd Uczniowski wyłonił także najszybszego chłopca w szkole. Okazał się nim Remek Cyssewski, który najszybciej przebiegł wyznaczoną trasę i po drodze poprawnie odpowiedział na cztery pytania związane z wiosną. Uzyskał on czas 12,23 sek. Najbardziej wysportowany okazał się Jakub Stolski, któremu udało się wykonać 40 pompek. No i wreszcie uczniem o najdłuższym imieniu i nazwisku w szkole okazał się Franciszek Waśniewski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcom gratulujemy.