POKAŻ SIĘ MODNIE – MYŚL O EKOLOGII

Innowacja czytelnicza „Lekturki spod chmurki”, którą realizuje w tym roku klasa 2b, przebiega pod hasłem: ekologia.  Oprócz przeczytania książki z danego modułu, realizujemy różne zadania z nią związane. Jednym z nich było zorganizowanie pokazu mody ekologicznej, czyli wykonanie strojów z materiałów wtórnych. 

            Uczniowie mieli zbierać różne przedmioty, które mogły posłużyć nam do wykonania „ubrań”. Dopiero po przyniesieniu ich do klasy okazało się, ile tego znajduje się w naszych domach: folie, rolki, butelki plastikowe, torby itp.  Była to więc świetna okazja do rozmowy o potrzebie segregacji śmieci, używania opakowań wielokrotnego użytku, by zapobiec nadmiernej produkcji śmieci na naszej planecie.  Ilość materiałów wtórnych na naszych stolikach przysporzyła uczniom nie lada problemu – jakie „ubranie” z tego zrobić? Praca grupowa dała jednak świetne efekty: powstały  naprawdę ciekawe stroje. Może ktoś w niedalekiej przyszłości skorzysta z naszych pomysłów projektując ubrania?

            Jak na młodych ekologów przystało – wszystkie materiały po naszym zadaniu posegregowaliśmy  i umieściliśmy w odpowiednich pojemnikach na śmieci. Natomiast plastikowe zakrętki wsypane zostały do gniewskiego serduszka przy ulicy 27 Stycznia.

          Ewa Kłos