Pojechali, widzieli, doświadczyli

25 kwietnia 2019 r. był dniem, w którym grupa uczniów klas piątych, szóstych i siódmych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie  kolejny raz miała możliwość gościć na wyższych uczelniach w Trójmieście. Tym razem uczestnicy IV edycji Pomorskich Meczów Matematycznych obserwowali na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego –   rozgrywki  matematyków ze szkół, które dotarły w trakcie zmagań  do finału.  Uczniowie z klas siódmych – ci, którzy napisali scenariusze i postery na  III Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza”, odbywająca się w tym roku pod hasłem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” – na Wydziale  Biologii – Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG uczestniczyli w seminarium prowadzonym przez doktora Kacpra Ptaszka pt. „W poszukiwaniu przyczyn zaburzeń ze spektrum autyzmu”.

Ponadto dwa wykłady przygotowane dla naszych uczniów przez naukowców akademickich pt. „ Światło – co to jest i skąd się bierze?” oraz „O prędkości kątowej, zegarze i ruchu planet”, dostarczyło im spory przysłowiowy „zastrzyk wiedzy” i znajdzie  przełożenie w ich życiu.

Dziękujemy firmom i instytucjom: Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu „RUBIKON” w Polskim Gronowowie, Firmie Mikrostyk  w Gniewie, Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie oraz dawnej  Firmie Rolls-Royce Poland, które dzięki wsparciu finansowemu umożliwiły wyjazd na tak ważne wydarzenia naukowe, towarzyszące  rozwojowi uczniowskiej pasji.

Organizatorzy współpracy z wyższymi uczelniami w Trójmieście – Mirosława Fandrejewska i Beata Koszowska już teraz informują swoich młodych naukowców o wyjeździe 23 maja na Pomorski Festiwal Nauk. ZAPRASZAMY.

M. Fandrejewska
B. Koszowska

Galeria zdjęć – kliknij