Podsumowanie akcji „SP 1 dla Afryki zbiera grosiki”

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki organizowanej na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole. Szkolny klub wolontariatu pod kierunkiem pani Katarzyny Zabrockiej oraz Samorząd Uczniowski stanęli na wysokości zadania i przez dwa tygodnie prężnie zbierali monety do puszek. Grosików było tak wiele, że uczniowie klasy VIIIb segregowali je kilka godzin, a wpłata na konto w banku trwała ponad 2,5 godziny! Łącznie udało się uzbierać aż 1081,35zł – pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji GoodNetwork, która przekaże je naszym kenijskim kolegom, aby ci mogli spełnić swe marzenie o sali komputerowej z dostępem do Internetu. Jeśli jeszcze kiedyś będziecie narzekać na edukację w Polsce, to wyobraźcie sobie czarnoskórych rówieśników, którzy codziennie pokonują do szkoły odległość ok. 5 km z uśmiechem na ustach– piechotą! Tego między innymi dowiedzieliśmy się na naszej ostatniej lekcji online w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz-Pomagasz. Zaśpiewaliśmy również wspólnie „Jinglebells” i życzyliśmy naszym kolegom „MerryChristmas”!

Galeria zdjęć – kliknij

Anna Dworakowska-Gloc