„Podróże małe i duże”

Świat, w którym żyjemy, jest niezwykle piękny i zróżnicowany. Uczniowie klasy III b w tym roku szkolnym poznają różnorodność życia na wszystkich kontynentach naszej kuli ziemskiej oraz jak odkryto poszczególne miejsca na Ziemi. Nie jest tajemnicą, że wielkich odkryć geograficznych dokonano drogą morską. W związku z tym na naszą lekcję zaprosiliśmy marynarza z 30-letnim stażem na lekcję do naszej klasy. Uczniowie mogli zadawać pytania, które ich nurtują. Pan Mirosław opowiadał nam ciekawych miejscach i przygodach, które go spotkały. Nasz gość przyniósł ze sobą sporo pamiątek z swoich podróży. Opowiedział nam o porwaniu przez piratów załogi statku „Bolesław Krzywousty”, w którym uczestniczył. Ta informacja wzbudziła spore emocje. Dowiedzieliśmy się również jakie dokumenty należy posiadać wyjeżdżając do krajów egzotycznych oraz jak to jest, kiedy na morzu szaleje sztorm. Nasz gość pokazał nam także filmy, na których widzieliśmy delfiny. To był ciekawy dzień. Dziękujemy Panu Mirosławowi za cenną lekcję.

Galeria zdjęć – kliknij

Paulina Kossecka