Początek roku szkolnego 2022/2023

Pierwszego września 2022 roku,  o godz.9.00  uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczystość poprzedziła msza święta, a wszystkich zebranych na szkolnej hali sportowej przywitał dyrektor  Mirosław Narloch, który przedstawił wychowawców klas, ale przede wszystkim powitał nowych uczniów i ich rodziców w społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści zostali również powitani przez swoich starszych kolegów z klas drugich, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami byli odpowiedzialni za oprawę artystyczną uroczystości. Nie zapomniano również o kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Delegacja uczniów zapaliła znicz pod pomnikiem zamordowanych nauczycieli, a przejmująca piosenka zaśpiewana przez ucznia klasy drugiej przypomniała wszystkim o tym, jak wielkim szczęściem jest to, że możemy rozpocząć nowy rok szkolny w czasie pokoju. Uroczystość zakończyły życzenia, aby nauka i praca w szkole dawała wszystkim satysfakcję, radość i sukcesy.