PISZEMY ŁADNIE

Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, dnia 8 czerwca odbyła się kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Kaligrafii dla uczniów klas I – III. Wzięło w nim udział 12 uczniów, po 2 reprezentantów z każdej klasy. Uczniów wyłonili wychowawcy na podstawie klasowych eliminacji. Zadanie uczestników polegało na starannym, bezbłędnym przepisaniu wskazanego przez organizatora tekstu.

Komisja w składzie: Ewa Kłos, Mirosława Fandrejewska i Dorota Narloch oceniała ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz właściwe łączenie liter, Na tej podstawie wyłoniono zwycięzców każdej grupy wiekowej. Wyróżnieni zostali:

Ksawery Borris – klasa I a
Marta Mazur – klasa II b
Urszula Szyfka – klasa III a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy !

E. Kłos