Pierwszy Dzień Jesieni

23 września to nie tylko pierwszy dzień jesieni, ale także Dzień Spadającego Liścia, gdzie nazwa nawiązuje do nieuchronnych zmian w przyrodzie, kiedy drzewa zrzucają swoje liście. Klasy pierwsze naszej szkoły wybrały się tego dnia na spacer do parku miejskiego. Obserwowały przyrodę, wsłuchiwały się w jej dźwięki i zbierały liście. A jako, że jesień jest piękną porą roku, dzieci , aby radośnie ją powitać zatańczyły świetny taniec. Kolorowe parasolki wirowały w ich dłoniach nadając symboliczny charakter. Nie zabrakło także liści, które zatańczyły z wiatrem, gdy nasi uczniowie z radością wyrzucali je w górę witając przybyłą porę roku. Zabraliśmy również trochę liści do klas, aby stworzyć jesienne prace i pomimo, że byliśmy już w szkole wspaniały zapach parku unosił się długi, długi czas.

Galeria zdjęć – kliknij

Justyna Bałdyga