Pierwsze miejsce na podium!!!

6 grudnia odbył się III Powiatowy Festiwal Zdrowia –  pod hasłem „Żyj zdrowo i bez nałogów”. Organizatorem przedsięwzięcia prozdrowotnego była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie oraz Szkoła Podstawowa nr 12. Ponadto festiwal został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta w Tczewie oraz Starostę Tczewskiego. Celem konkursu było przede wszystkim zwiększenie świadomości związanej z promowaniem i upowszechnianiem zdrowego stylu życia oraz zwiększaniem świadomości na temat wpływu działalności człowieka na środowisko. Impreza prozdrowotna miała również za zadanie zintegrować środowiska szkolne i zainspirować do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Dziesiątka uczniów: Marta Krzyżanowska, Anna Derlatka, Wiktoria Tobiańska, Amelia Tarnowska, Zofia Kopp Ostrowska, Aleksander Pek, Zofia Szmyt, Monika Grzenda, Sara Lipińska i Alicja Ziołkowska- ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie –  z klas siódmych i ósmych, rywalizowała w bieżącym roku aż z 22 szkołami. Zespoły naszych uczniów zawalczyły o punkty w 4 dyscyplinach:

  • Konkursie plastycznym – „Nasza Ziemia – Twój dom”;
  • Teście, który dotyczył wiedzy nt. zdrowego stylu życia;
  • Wykonaniu i zaprezentowaniu zdrowej i pełnowartościowej sałatki – kategoria „Mistrz sałatki”;
  • Układzie tanecznym – „Wyginaj śmiało ciało”.

Zdobyte punkty w ogólnej klasyfikacji – w liczbie 196  zapewniły naszym uczniom I miejsce.Opiekunowie zwycięskiej drużyny – GRATULUJĄ swoim podopiecznym.

M. Fandrejewska
K. Mioduszewska-Firyn

Załącznik:
https://psse.tczew.pl/2019/12/06/wyniki-iii-powiatowego-festiwalu-zdrowia-6-grudnia-2019/

Galeria zdjęć – kliknij
Film – kliknij