PIERWSZAKI JUŻ OFICJALNIE Z NAMI

„Obiecuję uroczyście:

– będę starał się być dobrym i uczciwym,
– będę strzegł honoru i  dobrego imienia naszej szkoły,
– będę uczył się tego, co piękne i mądre,
– będę kochał i czcił Ojczyznę.”

            Takie słowa wypowiadali pierwszoklasiści w czasie uroczystości Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, które miało miejsce 30 września. W tym dniu zostali oni oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość ta kończyła obchody jubileuszu 135 – lecia istnienia gniewskiej Jedynki.

            W szkolnej sali gimnastycznej  pierwszaki zostały pożegnane przez swoich kolegów z klas szóstych, po czym udały się do Zamku w Gniewie, by tam przystąpić do pasowania. Pogoda  nie sprzyjała w tym dniu, padał deszcz i wiał silny wiatr. Mimo tego Pierwszaki doskonale poradziły sobie ze stresem. Najpierw uczestniczyły w krótkim nabożeństwie w kaplicy zamkowej, następnie, już na jego dziedzińcu, przedstawiły swój program artystyczny. Tam ślubowały w obecności sztandaru szkoły. Następnie aktu pasowania, poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia rycerskim mieczem, dokonali: Dyrektor Szkoły – pan Mirosław Narloch i Burmistrz Miasta i Gminy Gniew – pan Maciej Czarnecki. Pierwszaki otrzymały dyplomy, szkolne e-legitymacje, woreczki gimnastyczne wraz ze słodką niespodzianką w środku i od rodziców rożki obfitości. Całość uroczystości uświetniły: pokaz walki rycerskiej i taniec historyczny w wykonaniu rekonstruktorów z Chorągwi Zaciężnej „Apis”.

            Cieszymy się, że byli z nami zaproszeni goście. Oprócz rodziców i dziadków gościliśmy również Kierownika Referatu Społecznego panią Joannę Jaskólską i Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Dariusza Kowalewskiego. 

            Naszym Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności !

 Ewa Kłos

zdjęcia: Miasto i Gmina Gniew – kliknij