OTWARCIE NOWEJ CZĘŚCI SZKOŁY KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Wdzięczność odblokowuje pełnię życia. Zmienia to, co mamy, w poczucie zaspokojenia, a nawet więcej. Zmienia zaprzeczenie w akceptację, chaos w porządek, zamęt w jasność. Może zmienić posiłek w ucztę, budynek w prawdziwy dom, nieznajomego w przyjaciela.
                                                                                  /Melody Beattie/

            W dniu 01.10.2021 zapisaliśmy nową, czystą kartę historii Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Oczekiwana od dawna „nowa szkoła”, została uroczyście oddana do użytku.  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, potem nastąpiło poświęcenie budynku przez Proboszcza – Zbigniewa Rutkowskiego i przecięcie wstęgi z udziałem włodarzy Miasta i Gminy Gniew na czele z Burmistrzem – Maciejem Czarneckim i gospodarzem budynku szkoły – Dyrektorem  Mirosławem Narlochem. Niecodzienne wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Pani Anna Ciewiertnia – Dyrektor Delegatury w Tczewie oraz wielu znamienitych gości, jak również licznie zgromadzeni uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym.

            Wielokrotnie z ust zgromadzonych płynęły słowa radości, zadowolenia i podziękowania za ogrom prac oraz determinację przy realizacji inwestycji, która ma służyć społeczności szkolnej i być  wizytówką Gminy Gniew. Okazjonalne podziękowania zostały wręczone  zaproszonym gościom, przyczyniającym się swoją bezinteresowną postawą do tego, że nowa część szkoły każdego dnia zyskiwała na doskonałości. Również specjalnie przygotowane medale z wizerunkiem Jana III Sobieskiego i herbem rodziny Sobieskich przyznane przez Kapitułę, a wręczone przez Dyrektora Szkoły – Pana Mirosława Narlocha, miały być wyrazem wdzięczności. Uhonorowanie  wielu osób miało bardzo dostojny i uroczysty charakter.

            Na szczególną uwagę zasługuje także oprawa artystyczna. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił zespół – „Na cały Głos”. Pod kierunkiem Księdza Zbigniewa Gełdona,  wykonał  wiele pięknych utworów. Ponadto  uczniowie  z chóru szkolnego przygotowali specjalny repertuar na uświetnienie tego nietypowego dnia.

            1 października 2021 roku – to kolejna ważna data dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie – gdzie  „stare łączy się z nowym”.

Galeria zdjęć – kliknij

        Zespół ds. promocji