„OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Referaty i postery tematyczne „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”,uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, znalazły się na liście wyróżnionych  prac zgłoszonych na III Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza”. 16 listopada 2019 roku ośmioro uczniów ze Szkoły Króla Jana III Sobieskiego w sposób profesjonalny zaprezentowało swoje prace w murach Politechniki Gdańskiej przed szerokim gremium odbiorców głównie szkół ponadpodstawowych. Nasi młodzi i wspaniali uczniowie, których zafascynowała praca i możliwości mózgu to: Zofia Szmyt, Monika Grzenda, Kinga Kawaler, Alicja Ziołkowska, Sara Lipińska, Julia Podwalska, Kacper Narloch i Aleksander Pek.

Tematy związane z mózgiem referowane były w czasie dwóch sesji w ramach sześciu paneli dziedzinowych: z biologii, chemii, fizyki, informatyki, matematyki oraz nauk humanistycznych.  „Sny Alicji i Olka, czyli co się dzieje w naszych głowach podczas snu?” oraz „W cztery oczy z Alzheimerem” nadzorował dr inż. Bartłomiej Cieślak w bloku tematycznym z chemii, natomiast „Wpływ nowoczesnych technologii na rozwój mózgu w procesie uczenia się” koordynował w bloku z informatyki – dr hab. inż. Jacek Rumiński. Poster pt. „Jak pracuje mózg osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?” w formacie A0 był prezentowany wszystkim uczestniczącym III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej.

Sobotnie wydarzenie 16 listopada stało się także dla uczniów naszej placówki doskonałą okazją wymiany naukowych poglądów, wysłuchania wykładów ekspertów i nauczycieli akademickich. „OŚMIU  WSPANIAŁYCH”, tak  można z pewnością nazwać żaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Są oni chlubą zarówno gniewskiej jedynki, jak również mieszkańców miasteczka nad Wisłą – Gniewu.

Mirosława Fandrejewska
Beata Koszowska