Origami – 折り紙

Sztuka składania kolorowego papieru zagościła w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.  Origami pochodzi z Chin, rozwinęło się  jednak w Japonii i dlatego uważa się tę tradycyjną sztukę, za umiejętność związaną z tym właśnie państwem. W XX wieku ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy: ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.

15 grudnia 2022 roku w SP1 odbył się konkurs na „Świąteczne origami”, do którego przystąpiło 15 uczniów:  Pestka Igor (IIa),  Gawlak Gabriela i Mirota Dorota (IVa), Urban Karolina (IVb), Zabrocka Karolina (Va), Stankiewicz Agata (Vb), Czapska Marcelina, Wołoszyk Mikołaj, Sobczyk Weronika oraz Święcikowska Natalia (VIa), Rychlewicz Martyna, Żyła Karolina (VIIb), Pestka Julia (VIIIc), Lubiński Remigiusz i Makowska Joanna (VIIId). Pomysłodawczyniami takiego wyzwania były – Pani Beata Koszowska i Anna Dworakowska-Gloc.

Papieroplastyka wykonana przez twórców w ciągu 20 minut,  była bardzo efektowna i pomysłowa. Komisja kierując się zasadami regulaminu wyłoniła prace trzech uczniów:

– I miejsce – Julia Pestka
– II miejsce – Karolina Zabrocka
– III miejsce – Marcelina Czapska

Wyróżnienie spłynęło również do najmłodszego uczestnika Igora Pestki – ucznia z klasy IIa.
Komisja gratuluje wszystkim uczestnikom i zaprasza na kolejną edycję – wiosenną.

M. Fandrejewska
B. Koszowska
A. Dworakowska-Gloc