Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem

Uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w dniach od 6 – 8 grudnia 2022 roku przystąpili do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem. 6 grudnia był dniem pracy z arkuszami z języka polskiego, 7 grudnia z  matematyki. W czwartek – 8 grudnia uczniowie pracowali z arkuszami zarówno z języka angielskiego i niemieckiego.  

Głównym zamierzeniem akcji dla klas ósmych w całym kraju było przede wszystkim:

  1. Oswojenie się uczniów z formułą egzaminu i przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem państwowym, który odbędzie się w maju 2023 r.
  2. Praca z arkuszami w pełni odzwierciedlającymi arkusze egzaminacyjne zgodnie z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi CKE.
  3. Przeprowadzenie diagnozy poziomu wiedzy uczniów oraz identyfikację obszarów wymagających powtórzenia.

    M. Fandrejewska