Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon

Dnia 29 października 2020 r. chętni uczniowie klas II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON. Jak czytamy na stronie konkursu „Jego celem jest sprawdzenie ścisłych umiejętności uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywanie ukrytych talentów oraz rozwinięcie nawyku twórczego i logicznego myślenia. Taki konkurs, to sposób na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposób na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk.”

W sali nr 25 znaleźli się odważni uczniowie, którzy lubią matematyczne wyzwania. Zadania nie były łatwe i trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami matematycznymi, aby sobie z nimi poradzić. Wszyscy uczestnicy podeszli do konkursu odpowiedzialnie i maksymalnie wykorzystali czas na rozwiązywanie nietuzinkowych zadań.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać mocno kciuki, aby wyniki naszych uczniów były jak najlepsze.

J. Kaczmarek