Nowoczesna stołówka w SP1 w Gniewie

W rozbudowanej części Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie powstała stołówka na miarę XXI wieku. Uruchomienie jej nastąpiło 22 listopada. Duża przestrzeń jadalni, nowe wyposażenie kuchni, tace do odbioru obiadu, smaczne dania, życzliwe kucharki – wszystko to spowodowało, że obiady cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponadto należy dodać rzecz bardzo istotną – sposób wydawania posiłków,  odbywający się w oparciu o specjalny program, którego głównym celem jest:

• Wydanie przez stołówkę w krótkim czasie, jak największej liczby posiłków,
  • Elektroniczna rejestracja odbioru posiłku przez ucznia,
  • Dostęp rodzica online do konta żywienia w stołówce z wykorzystaniem dowolnego urządzenia,
  • Możliwość samodzielnego deklarowania i odwołania przez rodzica posiłków i ………

Proces usprawniający  wydawanie posiłków odbywa się przy użyciu karty zbliżeniowej RFID. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom weryfikacja 1 osoby odbierającej obiad trwa zaledwie 1 sekundę.

Zatem nowa stołówka w SP1 w Gniewie od 22 listopada 2021 roku stała się komputerowym systemem służącym do obsługi sprzedaży  smacznych i zdrowych posiłków.

M. Fandrejewska
E. Kłos