„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy …”

1 września 2013 roku mieli po 7 lat i rozpoczynali naukę w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie jako pierwszoklasiści. 24 czerwca 2021 roku po 8 latach nauki stali się już absolwentami „Jedynki”. W czwartkowe południe na uroczystym apelu przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Ponadto podziękowali zarówno swoim nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za zdobytą wiedzę, wychowanie i wsparcie w chwilach zwątpienia. Jeszcze raz zaprezentowali swoje talenty w wytępię artystycznym. Wyposażeni w bagaż wiedzy i umiejętności trafią do wybranych przez siebie szkół. Na fundamentach podstawówki będą zapewne budować – to co ich pasjonuje i ciekawi. Przesłanie, które zostało skierowane do całej 60 uczniów klas ósmych ma im towarzyszyć każdego dnia.

Trzy razy pomyśl, potem zrób, a czyn wyda owoce.
Nie będzie tylko próbą prób, trzy razy pomyśl potem zrób.
Dobrze się przedtem w sobie skup,
zbierz siły swe i moce,
trzy razy pomyśl, potem zrób,
a wyda czyn owoce.
Nie zmarnuj zapałów młodości,
nie ugaś miłości żaru,
nie pozwól swych snów latorośli
ugrzęznąć wśród prozy moczarów.

Galeria zdjęć – kliknij

 M. Fandrejewska