NASZA SZKOŁA GRA I ŚPIEWA ŚWIĄTECZNIE

15 grudnia odbył się w gościnnych progach gniewskiego kościoła św. Mikołaja II Koncert Świąteczny naszej szkoły. W nastrój nadchodzącego Bożego Narodzenia wprowadził najpierw wszystkich chór żeński  Harmonia Sphaerarum pod dyrekcją Izabelli Chyły, który gościnnie przedstawił znane i mniej znane utwory świąteczne. Następnie swoje talenty  pokazali nasi uczniowie, którzy wykonywali kolędy i pastorałki polskie, ale też standardy muzyki światowej. Młodzi artyści śpiewali, widzom towarzyszyły również dźwięki saksofonu, pianina i dzwonków. Po raz kolejny można się było przekonać, jak utalentowanych i zdolnych mamy uczniów.  Na zakończenie ze świątecznym repertuarem wystąpili nauczyciele. Muzyczne spotkanie uwieńczył wspólny śpiew wychowawców z młodymi artystami.  Koncert był na pewno dużym przeżyciem dla wykonawców, ale również rodziców, dziadków i zaproszonych gości, którzy licznie uświetnili go swoją obecnością. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliło się zapewne wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu.
Dziękujemy za obecność księdzu  Zbigniewowi Gełdonowi – wicedyrektorowi Radia Głos z Pelplina, które objęło patronatem medialnym cały koncert.

Galeria zdjęć – kliknij

http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6971-gniew-swiateczny-koncert-szkoly-podstawowej-nr-1

 Ewa Kłos
Katarzyna Zabrocka