Narodowe Czytanie

Jak co roku i w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2022, zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Kameralne spotkanie na Gniewskiej Starówce był przemiłym spotkaniem. W bieżącym roku zmagaliśmy się z tekstem Adama Mickiewicza ,,Ballady i romanse”.
        Całość otworzyła nasza uczennica Maja Romanowska, odczytując list Prezydenta, który w jego treści nawiązywał do życia i historii wielkiego wieszcza, jak też do kultury i historii literatury. Nadawca nie ominął też  trudnego czasu w Ukrainie i prośby o wsparcie naszych sąsiadów. Szkołę Podstawową nr 1 w Gniewie reprezentowali: uczennica klasy VIIa Diana Łangowska, VIa Weronika Sobczyk, VIIId Antonina Brzezińska i VIIId Szymon Bafia.
          Uczniowie spisali się doskonale, pięknie recytowali utwór ,,Rybka”, wsłuchując się w recytacje innych uczestników.
           Spotkanie było natchnieniem, przybliżyło twórczość Adama Mickiewicza i mam nadzieję, że wcisnęło się w myśli i uczucia uczniów.

M. Jeleniewska