Myślęcinek – 8a i 8b

   Pogoda nie zapowiadała się dobrze, ale mimo tego wyruszyliśmy na zaplanowaną wycieczkę do Myślęcinka, do  Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Teren  ze wszech stron otoczony zielenią okazał się oazą spokoju i miejscem do przeróżnych gier i zabaw. Pierwszy dzień upłynął nam bardzo ciekawie, wzięliśmy udział w zajęciach, które pokazały jakie zwierzątka zamieszkują wody. Najpierw pobraliśmy próbki, następne rozpoznawaliśmy istoty pod mikroskopem. Była to niesamowita przygoda – wszyscy doszliśmy do wniosku, że praca z mikroskopem wcale nie jest łatwa. Następnie udaliśmy się autokarem do Bydgoszczy. Poznaliśmy historię i piękne zabytki. Wyspa Młyńska okazała się również atrakcją.  Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, bo na noclegu już czekało na nas ognisko. Zahaczyliśmy jeszcze o małe zakupy i pojechaliśmy na nocleg. Tam przy blasku ogniska bawiliśmy się. Były tańce, hulanki i gry sportowe i oczywiście przepyszna kiełbaska. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze – toczyliśmy nawet rozmowy filozoficzne i wspólnie tańczyliśmy belgijkę. Noc upłynęła bardzo szybko i kolejnego dnia czekały na nas nowe atrakcje. Najpierw śniadanie, potem zajęcia  z energii odnawialnych (budowaliśmy nawet wiatraki z klocków lego) i wyjazd do ZOO w Myślęcinku. Długi spacer między przeróżnymi zwierzętami okazał się wielką przyjemnością. Zgłodnieliśmy bardzo, więc udaliśmy się do McDonald’s na posiłek. I to był niestety ostatni punkt programu. Bezpieczni wróciliśmy do domu. I choć prognozy pogody nas straszyły – nie spadła na nas ani jedna kropla deszczu.

Galeria zdjęć – kliknij

K. Cieszyńska
B. Koszowska
E. Żukowska