Myśl o skutkach zanim one wystąpią!

Uczniowie klasy II oraz przedstawiciele klas VIII pod kierunkiem nauczycieli w czwartkowy poranek – 14 września mieli możliwość wyrażenia swoich poglądów  na temat ekologii. Odbywało się to w trakcie nagrywania jednej z wielu audycji radiowych pt. „Ekoszansa”, których cykl został poświęcony  rozwijaniu wiedzy, umiejętności i postaw ekologicznych społeczeństwa. Audycje będą niebawem emitowane w Radiu Głos.

Młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie próbowali zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt, że ekologiczny styl życia wielu z nas kojarzy się z chodzeniem boso, jedzeniem wyłącznie plonów z własnego ogródka. Ich zdaniem przecież nie o to chodzi! Dbałość o środowisko, racjonalne gospodarowanie zasobami i zdrowy rozsądek – to podstawy działań ekologicznych, które każdy może wprowadzić w swoje życie.

M. Fandrejewska
N. Mykowska