Młodzi EKOLODZY!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie 22 listopada mogli sprawdzić swój zasób wiedzy i umiejętności z zakresu głównie ekologii.  Tego dnia na dziedzińcu zamku w Gniewie odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Konkurs był dofinansowany ze środków  Powiatu Tczewskiego i Gminy Gniew. Gniewską „Jedynkę” reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Kruczyńska, Oskar Kuberski, Igor Kujawski. Ósmoklasiści z SP1 dzielnie rywalizowali z 30 uczniami ze szkół z powiatu tczewskiego – odpowiadając na 40 pytań z zakresu zarówno: biologii, ekologii oraz lokalnej przyrody.

Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy oraz upominki. Dziękujemy Panu Łukaszowi Ogonowskiemu za zorganizowanie tego wydarzenia.

M. Fandrejewska