Migracja, relokacje, zmiana, czyli o kulturze w drodze

Uczniowie klasy VIIIa Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie mieli okazję uczestniczyć w nietypowych a zarazem bardzo ciekawych warsztatach pt. „Relokacje” oraz zwiedzić wystawę poświęconą temu tematowi, przygotowaną przez pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Kierunek Rzeźba. Przedmówcy pragnęli wyjaśnić ósmoklasistom wiele pojęć towarzyszących człowiekowi w trakcie jego życia, które związane są z przemieszczaniem i przeobrażeniami. Czternastolatkowie dogłębnie poznali znaczenie pojęć: migracja, relokacja. Dla młodego człowieka XXI wieku swobodne przemieszczanie jest wyrazem pewnej wolności, możliwości decydowania o przestrzeni, w której się znalazł.
Wystawa w Fabryce Sztuk w Tczewie towarzysząca prelekcji nt. relokacji, była również inspirująca i wielowymiarowa.  Stworzyła odbiorcom, tj. ósmoklasistom możliwości szerokiej interpretacji tego zjawiska.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska