„Międzynarodowy dzień postaci z bajek”

Dnia 5 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły obchodzili „Międzynarodowy dzień postaci z bajek”. Wszystko zaczęło się dzień wcześniej… Nauczyciele wraz z uczniami ozdobili drzwi do swoich sal „bajkowymi motywami”. Zrobiło się naprawdę kolorowo! W poniedziałek do tych drzwi zapukali „niecodzienni” goście: pan dyrektor – Mirosław Narloch, pani dyrektor – Mirosława Fandrejewska, pani Walentyna Czapska, pani Agnieszka Świercz-Hyska, pan Adam Firyn oraz ksiądz proboszcz – Zbigniew Rutkowski. Każdy z gości przybył ze specjalną misją – poprowadzenia baśniowej lekcji. Zajęcia zaczęły się od głośnego czytania. Dzieci w skupieniu wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena pt.„Księżniczka na ziarnku grochu”. Potem mierzyły się z pierwszym wyzwaniem – interaktywnym quizem sprawdzającym znajomość przeczytanej baśni. Kolejne zadanie było matematyczne. Uczniom został zaprezentowany niewielki słoiczek wypełniony ziarenkami grochu. Dzieci długo przyglądały się szklanemu pojemnikowi. Ich zadaniem było oszacowanie liczby ziarenek groszku. Zadanie okazało się wyzwaniem nawet dla matematycznych głów. Wielu z niedowierzaniem przyjęło informację, że ziarenek było aż 127!
Najtrafniej liczbę tę oszacowało dwóch uczniów: Igor Ogórek z klasy Ib oraz Karol Pułtorak z klasy IIIb. Chłopcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy zmysłu matematycznego!
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspieranie działań czytelniczych w naszej szkole. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się na podobnych lekcjach.

K. Bałdowska
J. Kaczmarek
H. Lewicka

Galeria zdjęć – kliknij