Matematycznie w IIIa – „Matematyka – czemu nie?”

Czy matematyka jest piękną kobietą? Tego nie udało nam się odkryć. Jednak wiemy, że na pewno jest kobietą niezwykle potrzebną, a do tego dzierży tytuł Królowej Nauk.

Od tego jak wyobrażamy sobie matematykę i gdzie jest ona potrzebna rozpoczęliśmy klasowy projekt edukacyjny „Matematyka – czemu nie?”, który ma nam pomóc w świętowaniu Dnia Matematyki, który w tym roku przypada na 12 marca.

Postanowiliśmy zbadać, czy więcej osób lubi matematykę, czy też nie i gdzie ta matematyka się przydaje. Na podstawie naszych ankiet przeprowadzonych w szkole i w klasie okazało się, że zdecydowana większość badanych osób lubi tę dziedzinę nauk, a potrzebują jej praktycznie wszyscy dorośli, z którymi rozmawialiśmy, a więc „Matematyka – czemu nie?”.

Kolejnego dnia w naszej klasie zostały otwarte dwa matematyczne sklepiki. W czasie roku szkolnego za niektóre matematyczne zadania można zarobić „pieniądze”, które potem fajnie wydaje się w klasowych sklepikach. Każdy miał na koncie niezłą sumę, którą dzięki karcie płatniczej mógł wypłacić z klasowych banków i ruszyć na zakupy. Ileż przy tym było liczenia- dodawania, odejmowania, planowania, ale też mnóstwo zabawy i radości. Największym wzięciem, jak zawsze w naszych sklepikach, cieszyły się kupony zwalniające z zadania domowego. To nie koniec naszych matematycznych przygód. Do Dnia Matematyki mamy zamiar świętować.

Uczniowie klasy III a
Z wychowawcą J. Kaczmarek