Mam talent w SP1

Polski program telewizyjny „Mam talent”- typu talent show emitowany  jest od 13 września 2008 roku. Ma na celu wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje możliwości artystyczne. W środę – 5 maja 2022 roku również zagościł w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Po raz pierwszy odbyły się eliminacje szkolne. Do zmagań stanęło 8 uczniów: Janina Saniecka z IIb, Rozali Bałdowska z IIa, bardzo liczna grupa z IVa – Marta Górska, Maja Jasińska, Marta Piekarska, Szymon Nowaczewski i Karolina Zabrocka oraz uczennica z VIIc – Kinga Mazurkiewicz.  Młodzi i zdolni uczniowie zaprezentowali swoje talenty w utworach muzycznych. Ze sceny rozbrzmiewał piękny śpiew i gra na pianinie w wykonaniu naszych solistów. Ponadto dwie uczennice przedstawiły niezwykły pokaz z kubeczkami – Speed stacks. Komisja w składzie: Mirosława Fandrejewska, Małgorzata Jeleniewska, Małgorzata Ratyńska miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie 28 maja 2022 roku w ramach Gniewskiego Dnia Dziecka i Gminnego Pokazu Talentów – SP1 będzie reprezentował duet: Karolina Zabrocka i Szymon Nowaczewski. Wszystkim wykonawcom bardzo gratulujemy !!!

F. Fandrejewska