Listopad w Świetlicy- sposoby na nudę i nowości w świetlicy!

Kiedy na dworze szaro, buro i zimno, w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 dzieci się nie nudzą. Poza różnorodnymi pracami plastycznymi, wspólnymi grami i zabawami, ostatnio Świetliki odkryły wciągającą moc koralików Pyssla, które używane do wypełnienia różnorodnych form i podkładek,  skupiają ich uwagę na długi czas.

Również hitem w świetlicy okazały się klocki LEGO, których szkolną zbiórkę rozpoczęliśmy na przełomie października i listopada. Trwa ona do końca grudnia, ale już świetlicowa kolekcja klocków LEGO waży kilka, jak nie kilkanaście kilogramów. Wykorzystywane przez dzieci do zabawy i budowania, rozwijają wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Codziennie powstają imponujące budowle, które w naszej świetlicy można podziwiać.

Także nowym nabytkiem są Bum Bum Rurki, które już stały się ulubioną zabawką edukacyjna dzieci. Instrument ten to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Kolorowe rury wprawiają w niesamowity pozytywny nastrój każdego i dają możliwość wykazania się inwencją twórczą i pomysłowością.Już wkrótce w naszym repertuarze zagoszczą polskie kolędy i pastorałki.

Bardzo cieszymy się, kiedy dzieci nie chcą wracać z świetlicy do domu i chętnie spędzają swój wolny czas w świetlicy.