Listopad w Świetlicy- Kuchenne rewolucje z okazji 100 lecia niepodległości

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie obchody 100 lecia odzyskania niepodległości obchodzono bardzo uroczyście. Do wspólnego świętowania włączyli się także uczniowie przebywający w świetlicy. W ramach cyklicznych zajęć promujących zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie, wykonali zdrowe przekąski i zdrowy napój. Każdy z nich zawierał takie składniki jak: białko, wapń i mnóstwo witamin, a ponadto został wykonany w barwach biało – czerwonych. Kefir bananowo – wiśniowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak koreczki wykonane z pomidorów oraz sera fety.
Z okazji zbliżających się świąt – pomysłodawcy zajęć szukają kolejnych inspiracji kulinarnych.
M. Ratyńska
M. Fandrejewska
B. Gacek-Pek