Laureaci i finaliści z SP 1 w Pomorskiej Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”

Zmagania w konkursach o zasięgu wojewódzkim: z matematyki, przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne, biologii i chemii  w Pomorskiej Lidze Zadaniowej  „Zdolni z Pomorza” –  zakończyły się dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie: Marii Szmyt i  Blanki Karzyńskiej – uczennic z klasy VIIIa, Julii Górskiej – uczennicy z klasy VIIIc, Oskara Kuberskiego – ucznia z klasy VIIIb  oraz  Marcelego Ostrowskiego – ucznia z klasy VIIId wielkim sukcesem!!!  Po etapie szkolnym zostali wyłonieni spośród 6 tysięcy uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i znaleźli się w grupie 449 osób zmagających się z pytaniami w II etapie – powiatowym.

Ogromny wkład pracy w przyswojenie treści ponadprogramowych, przyczynił się do sukcesu naszych ósmoklasistów. Otrzymane wyniki cieszą zarówno uczniów, zapewne ich rodziców oraz  uczących nauczycieli. 

GRATULUJEMY: Julii Górskiej, która uzyskała tytuł laureata z biologii w powiecie tczewskim oraz Oskarowi Kuberskiemu za zdobycie  podwójnego  tytułu finalisty z biologii oraz dodatkowo z chemii. Natomiast Blanka Karzyńska może poszczycić się wysokim wynikiem z matematyki – co przełożyło się na fakt, iż znalazła się na liście uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. 12.03.2022 roku zmierzy się z pytaniami w eliminacjach konkursowych III etapu – wojewódzkiego Pomorskiej Ligii Zadaniowej z matematyki. Konkursowicze – ósmoklasiści BRAWO!!!

https://www.odn.slupsk.pl/projekty-i-programy/projekty/zdolni-z-pomorza-pomorska-liga-zadaniowa/rok-20212022/

M. Fandrejewska